Rebiya-Kadeer-2016

کنفرانس پارلمان اروپا در معرض اویغور مبارزه برای آزادی مذهب

با توجه به نقض مداوم آزادی مذهبی در ترکستان شرقی و با توجه به واکنش های بین المللی محدود به چین سوء استفاده از حقوق بنیادین بشر اویغور Unrepresented سازمان ملل و سازمان مردم (UNPO) و جهان اویغور کنگره (WUC) برگزار کنفرانس های سطح بالا در بروکسل با عنوان "در دفاع از مذهبی آزادی: اویغور مبارزه برای حقوق بشر"، میزبانی شده توسط خانم Izaskun بیلبائو Barandica MEP (ALDE). 3-روز واقعه دانشگاهیان و محققان و فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و نمایندگان اویغوری که عضو تلاش برای ریختن به نور در حال حاضر وضعیت حقوق بشر در ترکستان شرقی تأکید بر اهمیت حفظ آزادی های مذهبی در چین و فکر درباره روش های غیر خشونت آمیز، تعاونی به مدافع حقوق اویغور را گرد هم آورده.

Rebiya Kadeer 2016روز اول کنفرانس برگزا[22 October 2015]ر شد در پارلمان اروپا با باز کردن الهام بخش سخنان Rebiya Kadeer رئیس کنگره جهانی اویغور نامزد جایزه صلح نوبل و سابق زندانی سیاسی در چین آغاز شد. علاوه بر استقبال از اولین کنفرانس اختصاص داده شده به بررسی آزادی مذهب در ترکستان شرقی Kadeer کارشناسی ارشد برجسته لحظه بحرانی که در آن Uyghurs خود را پیدا کنید: که چین به عنوان یک بازیکن کلیدی در روابط بین الملل و غول اقتصادی درک بین المللی است، جهان نظر می رسد کمتر در معرض چین افزایش سرکوب Uyghurs علاقه مند. پانل اول تحت عنوان «چین فراموش اویغور ملت» هدف اصلی از مخاطبان را به وضعیت فعلی حقوق بشر در ترکستان شرقی معرفی خدمت. هیئتها سرکوب اویغور هویت فرهنگی از طریق اجرای سیاست sinicization elucidated. شتاب روند جذب اجتماعی و دموگرافيک سناریو در ترکستان شرقی تغییر کرده است. با وجود تبلیغات چینی از توسعه و اشتغال به منطقه Uyghurs دچار تعصب روزانه در آموزش و پرورش و رسانه ها، نرخ بیکاری، بطور قابل توجهی بالاتر در مقایسه با جمعیت چینی های هان و مکرر سوء رفتار پلیس و حتی حملات و خشونت. همانطور که اشاره کرد توسط خانم Zubeyra Shamseden، پارچه اویغور زنان ویژه در معرض ظلم و ستم بر خود قومیت، مذهب، اما جنس نیز.

پانل های 3 و 4 بررسی چشم انداز و محدودیت آزادی های مذهبی در ترکستان شرقی. سخنرانان تاکید کرد که حقوق بشر، آزادی های مذهبی ویژه باید دیده نمی شود به عنوان بازدارنده به ثبات اجتماعی اما نه به عنوان پایه و اساس تکثر فرهنگی و قومی. چینی امنیت بخشی از فرهنگ اسلامی و دین بیش از هر زمان بیشتر تشدید حاضر است; چین قوانین و سیاستها و ظرفیت نظامی برای حفظ نگرش اعتصاب سخت علیه جوامع مسلمان استفاده می کند. وقتی استادان رهبران محلی و اعضای جامعه صدای آنها را مورد ظلم وضعیت اویغور را افزایش می دهند، آنها با سرکوب خشونت بار از نیروهای پلیس ملی و منطقه ای، شکنجه، بازداشت های خودسرانه، آزار مذهبی و سیاسی دفاعي، ملاقات کرد.

در مورد این مطلب سخنرانان در مقایسه با وضعیت اویغوری که از دیگر جوامع مظلوم تبتی و فالون گونگ پزشکان. در حالی که آمريکا حقوق بشر فقیر به همه این جوامع، سطح بالایی از اعضایش در ترکستان شرقی متاسفانه بی همتا باقی مانده است. به بهانه مبارزه با "تروريسم" و "مخالفان"، چین دستکاری روایت پست-9/11 عواقب شدید در جامعه مسلمان اویغور داشته است. چند بلندگو خطاب به دولت تحمیل محدودیت اجرا به عنوان Uyghurs مسلمان مجبور شدند چشم پوشی ماه روزه و دیگر شیوه های دینی در ماه رمضان گذشته. پانل با مشاهده نتیجه گرفت که روایت چینی از مبارزه با شر"3" (افراط مخالفان و تروریسم) باید د ساخته شده به منظور توجه به نقض حقوق اساسی اویغور را به ارمغان بیاورد.

قبل از بحث در مورد آینده روش سازنده به پایان فلج کننده مداوم اویغور حقوق بشر از جمله آزادی دین، روز دوم د[23 October 2015]ر وضعیت فعلی فعالیت در چین و خارج از کشور، و همچنین جریان (عدم) بین المللی برای علت اویغور پشتیبانی. بخصوص که بحران حقوق بشر دیگر تسلط بر سرفصل اخبار بین المللی زبان مشکلات بلکه اهمیت مستند و نوشتن و دفاع برای حقوق اویغور elucidated.

به عنوان راهی برای نشان دادن اهمیت اطلاع رسانی جهان درباره آنچه در جریان است در ترکستان شرقی مستند ساخته شده توسط Chinachange.org در زندگی و کار Tohti باي ارائه شد، استاد است که در حال حاضر خدمت حکم حبس ابد برای خود را صلح آمیز و متوسط برای احترام حقوق اویغور چین تماس بگیرید. مورد Tohti باي چین نبود دموکراسی و سیاست های شکست خورده از استقلال را نشان می دهد. سخنرانان این نقطه را با تمرکز بر جذب فرهنگی فعلی و سیاست مطرح شده; عدم آموزش دو زبانه عواقب شدید در اویغور میراث فرهنگی را داشته است.

روز گذشته کنفرانس با بح[24 October 2015]ث در مورد راه های عملی برای دفاع از آزادی مذهب و حقوق بشر Uyghurs افتتاح شد. با تشکر از سطح بالایی از ورودی توسط سخنرانان و شرکت کنندگان چند اقدامات مختلف شناسایی و بیشتر مورد بحث. اول، بیشتر قابل اعتماد و دقیق اطلاعات در مورد نیاز به منظور اطمینان حاصل شود که نقض حقوق بشر محکوم شناخته شده و هستند. دوم، استراتژی ارتباطی قدرتمند چینی demonizing و جداسازی Uyghurs واسازی باید. سوم، بین المللی سازمانها موسسات و حقوق بشر به شدت صدای ملت اویغور ادامه می باید. چهارم، دیپلماسی به عنوان ابزار سازنده برای گفتگو و همکاری و پیدا کردن راه حل های متقابلا سودمند باید استفاده شود. پنجم، اوضاع در ترکستان شرقی از دیدگاه حقوق بشر و نه به عنوان مساله امنیت منطقه دوباره قاب می باید.

در سخنان پایانی خود خانم Kadeer خلاصه بحث و گفتگو با نگرش مصمم و امیدوار. UNPO آن تعهد مطلق است، نه تنها به منظور بالا بردن آگاهی در مورد وضعیت جامعه اویغور بلکه برای دفاع از حقوق بشر اویغور در ايران.

 

منبع: unpo.org